NHD-2.4-240320AF-CSXP-T
Newhaven Display
763-24240320AFCSXPT
NHD-2.4-240320AF-CSXP-T
Mfr.:
Description:
TFT Displays & Accessories 2.4" IPS TFT HIGH BRITE WITH RES TOUCH
ECAD Model:
In Stock: 127
Stock:
127 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Newhaven Display
Product Category: TFT Displays & Accessories
RoHS:
10 mA
IPS TFT LCD Display Modules
Transmissive
2.4 in
240 x 320
Parallel, SPI
Resistive Touch Panel
LED, White
960 cd/m2
59.91 mm x 42.8 mm x 3.85 mm
3 V